Pij na zdrowie! Wyciskarka Kuvings B6000

Na zakup wyciskarki wolnoobrotoweji Kuvings B600 zdecydowałam się po przeczytaniu mnóstwa pozytywnych opinii na jej temat. Jest to wyciskarka jedno ślimakowa pionowa.
Używam jej od ponad 2 miesięcy i szczerze przyznaję, że był to jak najbardziej trafiony wybór, a urządzenie mogę śmiało polecić innym osobom.

Przejdźmy jednak do konkretów.
Przy wyborze ważne były dla mnie parametry techniczne urządzenia, tzn. moc silnika, prędkość wyciskania oraz waga (urządzenie lekkie będzie mniej stabilne podczas wyciskania twardych produktów).
Kuvings wypadł tutaj bardzo dobrze:

  • moc silnika – 240W,
  • prędkość – 55 obr/min,
  • waga – 6,4 kg,
  • otwór wsadowy – 7,8 cm,
  • pojemność – 400 ml

Wyciskarka składa się z 10 elementów (w tym 2 pojemniki – na sok i pulpę oraz małej szczoteczki i szczotki do sitka). Jest prosta w złożeniu oraz myciu (elementów nie można myć w zmywarce!). Do zestawu dołączone są dodatkowo dwie książeczki z przepisami na soki, sorbety, mleko z orzechów i lody oraz instrukcja obsługi.

Co ważne, producent daje 10-letnią gwarancję na sprzęt.

Dzięki szerokiemu otworowi wsadowemu bez problemu możemy wrzucać w całości jabłka, gruszki, pomarańcze, kiwi i inne mniejsze owoce i warzywa, a to bardzo wygodne rozwiązanie.

Wyciskarka daje ogromne możliwości co do produktów, które możemy dzięki niej wyciskać – mogą to być jabłka, marchewka, burak, seler naciowy, zioła, warzywa liściaste (jarmuż), miękkie owoce typu mango i znacznie, znacznie więcej. Dzięki temu mogę przygotowywać przeróżne soki ze składników na jakie tylko mam ochotę!

Wyciskarka pracuje cicho, praca silnika nie jest uciążliwa.
Dzięki dużemu zbiornikowi (400 ml) możemy przygotować sok, a później bezpośrednio przelać go do szklanki i to bez rozlewania i bałaganu – pojemnik wyposażony jest w zamykany kranik.

Według mnie, wyciskarka radzi sobie świetnie i wydobywa z produktów maximum soku. Pulpa powstająca przy wyciskaniu jest naprawdę sucha. Średnio z jednego jabłka otrzymuję ok. 120-200 ml soku, oczywiście wszystko zależy od rodzaju owoców, ale uważam że to naprawdę świetny wynik!

Soki są klarowne, gęste i sycące, a niektóre przypominają nawet bardziej konsystencją koktajle.

Według mnie jedynym minusem urządzenia może być jego cena (ok. 2000 zł), ale biorąc pod uwagę jego możliwości oraz wygląd warto zapłacić taką kwotę. Urządzenie posłuży nam z pewnością kilkanaście lat. Zyskamy również pewność, co do jakości przygotowywanych soków i nie wrócimy do tych, które możemy znaleźć na sklepowych półkach.

Autor

Milu

Studiuję, gotuję, robię to co lubię i cieszę się życiem. Blog to sposób, by dzielić się z innymi moją pasją...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *