Pij na zdrowie! W poszukiwaniu idealnej wyciskarki…

Jesień (a zwłaszcza deszczowa jesień) nie należy do moich ulubionych pór roku. Pomijając nieliczne wyjątki, jak na przykład kolorowe liście, poranną mgłę, czy też usprawiedliwienie, by dłużej zostać w łóżku, jesień w kalendarzu spokojnie mogę pominąć.
Aby jednak choć odrobinę bardziej kolorowo i w dobrym zdrowiu przeżyć te ponure dni, postanowiliśmy wyposażyć kuchnię w wyciskarkę do owoców i warzyw.
Wybór nie jest łatwy, a producenci prześcigają się w coraz to nowszych modelach. Poniżej kilka moich uwag i wskazówek na temat wyboru idealnego sprzętu.
sok1

Sokowirówka a wyciskarka

Decydując się na zakup, przejrzałam mnóstwo stron internetowych o tej tematyce, zapoznałam się z badaniami dotyczącymi witamin, które zyskujemy bądź tracimy korzystając z danego urządzenia. W zasadzie ilu użytkowników, tyle zdań, wiadomo. Przejdźmy jednak do konkretów.
Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Wiedniu, zawartość witamin i błonnika w soku przygotowanym w wyciskarce i sokowirówce jest bardzo zbliżona. Różnice mogą natomiast wynikać z jakości użytych produktów lub ich proporcji. Podstawową różnicą jest budowa urządzeń, która wpływa na jakość i ilość otrzymanego soku, ale o budowie urządzeń pisać nie będę.

To na czym zależało mi najbardziej to możliwość wyciskania soku dosłownie ze wszystkiego, od jabłek aż po szpinak oraz  konsystencja soku – sok z wyciskarki jest bardziej gęsty, bo zawiera drobinki warzyw i owoców (sok z sokowirówki będzie bardziej klarowny). W tych dwóch kwestiach wyciskarka zdecydowanie wygrała!

sok2

Jakie soki chcemy przygotowywać?

Jak już wspomniałam, zależało mi aby móc wyciskać sok z owoców, warzyw, ale także ziół. Wyciskarki radzą sobie doskonale zarówno z miękkimi owocami typu mango, banany, liśćmi ziół jak i twardymi warzywami, na przykład burakami lub marchewką. Dzięki temu za pomocą jednego urządzenia możemy przyrządzić soki z dowolnych składników, wszystko zależeć będzie jedynie od naszych upodobań i fantazji.

sok3

Decyzja o zakupie już zapadła. Po przetestowaniu urządzenia na pewno pojawi się wpis z recenzją.
Zapraszam!

Autor

Milu

Studiuję, gotuję, robię to co lubię i cieszę się życiem. Blog to sposób, by dzielić się z innymi moją pasją...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *