Piknikowe MUST HAVE!

Wakacyjne weekendy zdecydowanie warto spędzać na łonie natury, wybrać się nad rzekę, na plażę, na polanę pod lasem, rozłożyć koc, przygotować ulubione kanapki i cieszyć się obecnością naszych najbliższych.

Wyjątkowe chwile wymagają również wyjątkowej oprawy. Zadbajmy zatem o każdy szczegół podczas wspólnego biesiadowania.
Pomogą w tym drobne akcesoria, dzięki którym łatwiej spakujemy cały prowiant, bezpieczne przetransportujemy ulubioną lemoniadę, a także unikniemy jedzenia kanapek nad papierową chusteczką.
Zaczynamy przegląd piknikowych niezbędników!

torbypiknikowe

Plażowa/piknikowa torba musi być przede wszystkim pojemna, by pomieścić piknikowe smakołyki ale i niezbędne akcesoria, dziecięce zabawki i wiele innych. Ja stawiam na kolor i wakacyjne wzory, na przykład te w arbuzy lub paski.

koszepiknikowe1

Świetną opcją są kosze piknikowe z wyposażeniem, w których znajdziemy sztućce, talerze, kubki, pojemniki na żywność. Druga opcja to torby termiczne – posiłki będą zabezpieczone przed słońcem na dobrych kilka godzin

koce1

Warto także zadbać o wygodny piknikowy koc, który będzie wyróżniał się na plaży spośród innych – niech będzie kolorowy. Dodatkowo musi być nieco  większy niż tradycyjny, by pomieścić wszystkich biesiadników.

akcesoriapapierowe

Na plażę/łąkę zdecydowanie polecam zabrać (zamiast typowej zastawy) papierowe kubki i talerzyki. Wybór jest ogromny! Możemy za każdym razem organizować piknik w innej kolorystyce lub o innym temacie przewodnim. Genialne, zwłaszcza kiedy zabieramy na piknik dzieci.

naczyniapiknikowe

Alternatywą dla naczyń jednorazowych jest zastawa plastikowa, ale ta wielokrotnego użytku. W sklepach wnętrzarskich znajdziemy masę ślicznych talerzy, kieliszków i wiele, wiele innych! Trudno podjąć szybko decyzję.Dobra opcja na romantyczny piknik we dwoje…

butelki1

A na koniec coś do serwowania napojów – kolorowe kubki, butelki, szklanki…Możemy je kupić lub wykorzystać butelki po sklepowej lemoniadzie lub dżemie. To rozwiązanie sama praktykuję i sprawdza się doskonale.

Wymienione wyżej produkty pochodzą m.in. z Zara Home, H&M Homeà Tab, Allegro.

Autor

Milu

Studiuję, gotuję, robię to co lubię i cieszę się życiem. Blog to sposób, by dzielić się z innymi moją pasją...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *