Seriale, które musisz zobaczyć 2!

Dziś kolejna porcja moich ulubionych seriali, przy których spędziłam całe godziny przed monitorem komputera.
Zaczynamy!

That ’70s Show, czyli Różowe lata 70-te.

Perypetie grupy nastolatków z Point Place w stanie Wisconsin, czyli problemy dnia codziennego: Erica, Stevena, Donny, Fesa, Jackie i Michaela oraz rodziców dzieciaków i ich dalszych znajomych.
Dla mnie ten serial to nie tylko zabawne dialogi i świetna obsada (zwłaszcza Ashton Kutcher jako Michael Kelso), ale przede wszystkim przykład dla dzisiejszych nastolatków jak powinna wyglądać przyjaźń i co w życiu jest naprawdę ważne.

70 lata2

W skrócie: Eric i Donna są parą, wchodzimy w ich związek od początku – od niewinnego trzymania się za ręce, aż po zaręczyny i ślub…Obserwujemy ich rozstania i powroty i  gdzieś tam po cichu kibicujemy, by wszystko zakończyło się happy endem.

Kolejna para, czyli Jackie i Michael. Ich związek jest zdecydowanie bardziej burzliwy, a to za sprawą przystojnego, ale niestety średnio inteligentnego Michaela, który zdradza swą dziewczynę.

Steven to prawdziwy buntownik. Buntuje się przeciwko wszystkiemu i wszystkim: począwszy od rodziców, którzy go porzucają, aż po panujący system. Dzięki rodzicom Erica ma choć namiastkę prawdziwego domu.

I ostatni z bohaterów, czyli Fes, znany jako „zagraniczniak”. Tak właściwie nie wiadomo skąd dokładnie pochodzi i jak ma na imię, ale na stałe znajduje swoje miejsce w grupie.

70 lata!

Ulubionym miejscem spotkań grupy jest piwnica w domu Erica oraz spotkania w tzw. „kręgu”, jak na lata 70-te przystało z odrobiną czegoś na lepszy humor 🙂

70lata3

Breaking Bad

Stając twarzą w twarz z  groźną chorobą i mając świadomość, że każdy dzień może być tym ostatnim, każdy zrobiłby wszystko by zapewnić jak najlepsze życie swojej rodzinie.

breaking_bad1

Po takim wstępnie rozpoczyna się główna akcja serialu.
Walter White, niedoceniany nauczyciel chemii postanawia zapewnić jak najlepsze życie swoim bliskim, gdy jego już zabraknie. Najlepszym sposobem okazuje się być produkcja metaamfetaminy!
Wraz ze swoim byłym uczniem, Jessem Pinkmanem rozpoczynają masową produkcję najlepszej mety w mieście, a Walter staje się szerzej znany w świecie przestępczym jako  Heisenberg.
Żona i syn Waltera niczego nie podejrzewają…

BB2

Serial to 5 sezonów zwrotów akcji, napięcia i niepewności, ale także przezabawnych sytuacji i humoru na najwyższym poziomie.
A o tym, dlaczego Walter na powyższym zdjęciu stoi na pustyni bez spodni z bronią w ręku, przekonajcie się sami!

House of Cards

Serial powstał na podstawie powieści Michaela Dobbsa o tym samym tytule (w powieści akcja ma miejsce w Wielkiej Brytanii, w serialu są to Stany Zjednoczone). Koniecznie muszę przeczytać! Ale najpierw o serialu.

house3

Bohaterem serialu jest kongresmen Frank Underwood, rzecznik dyscypliny partyjnej Partii Demokratycznej w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Pozbawiony przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Garetta Walkera stanowiska Sekretarza Stanu, postanawia się na nim zemścić.
Wydawać by się mogło, że to zapowiedź zwykłego nudnego serialu ze świata polityki.
Nic bardziej mylnego! To wstęp do niesamowitych zwrotów akcji, misternych intryg i świata polityki na najwyższym szczeblu.

Underwood rozpoczyna zawiły plan uzyskania pozycji w Gabinecie Stanów Zjednoczonych. Rozpoczyna romans z reporterką Zoe Barns, a następnie zawiera z nią umowę w zamian za publikowanie przecieków na temat bulwersujących historii o jego rywalach.
Wciąga już od pierwszego odcinka!

house5

Fascynujące są także relacje pomiędzy Frankiem, a jego żoną Clarie.

Clarie jest osobą pragmatyczną i pozbawioną empatii, która głęboko pragnie władzy w tak samo bezwzględny sposób jak jej mąż.
Małżonkowie wspólnie dopuszczają się naprawdę „dziwnych” rzeczy, o czym choćby świadczy ich zażyłość z ochroniarzem…
Ponadto wiedzą i akceptują swoje zdrady, które traktują jako drogę do osiągnięcia celu.

House of Cards, TV

Z czasem polityczne intrygi stają się przedmiotem dziennikarskiego śledztwa, a Frank zostaje zaprzysiężony jako nowy prezydent Stanów Zjednoczonych.

Z niecierpliwością czekam na kolejny sezon serialu, zwłaszcza że dwa odcinki ma reżyserować Agnieszka Holland. Jestem bardzo ciekawa efektów i biegu wydarzeń.

Autor

Milu

Studiuję, gotuję, robię to co lubię i cieszę się życiem. Blog to sposób, by dzielić się z innymi moją pasją...

2 komentarze do “Seriale, które musisz zobaczyć 2!”

  1. „Różowych lat siedemdziesiątych” widziałam pięć sezonów, później nie miałam czasu, jakoś zapomniałam… I do tej pory nie obejrzałam. Ale serial jest fajny, można się przy nim zdrowo uśmiać 🙂
    „Breaking bad” obejrzałam całe – rewelacja. Ale Tobie nie muszę tego mówić 🙂
    O ostatnim serialu coś słyszałam, ale jakoś tak… Nie po drodze nam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *