Seriale, które musisz zobaczyć!

Jako, że wieczory robią się coraz chłodniejsze i zaczniemy je spędzać w domu, proponuję już teraz wybrać serial, który nam je umili.
U mnie wybór serialu zazwyczaj przebiega w ten sam sposób, czyli poprzez polecenie znajomych, którzy z kolei dowiedzieli się o nim od swoich znajomych, itd… To świetny sposób, bo jeszcze  nigdy się nie zawiodłam i nie uznałam po pierwszym odcinku, że jednak nie warto tracić czasu na oglądanie kolejnego.
Dziś 3 z moich ulubionych.
No to zaczynamy!

The Big Bang Theory ( który nie wiedzieć dlaczego tłumaczony jest jako Teoria wielkiego podrywu) to przygody szalonych naukowców: Sheldona, Leonarda, Howarda i Rajesha z Uniwersytetu w Pasadenie oraz ich atrakcyjnej sąsiadki Penny.

big1
Akcja serialu rozpoczyna się właśnie od wprowadzenia się Penny do kamienicy, w której mieszkanie wynajmują Sheldon i Leonard.
Ten serial to dla mnie doskonały sposób na poprawienie złego humoru. Dialogi, które tam spotkamy momentami mogą wydawać się z innego świata, zwłaszcza te wypowiadane przez dr Sheldona Coopera, ale to miedzy innymi wyróżnia TBBT od innych seriali.
Co do samych bohaterów: Penny to kelnerka aspirująca do zostania sławną aktorką, Sheldon ciągle udowadnia swoją inteligencję i wyższość nad resztą grypy, Leonard jest po uszy zakochany w ślicznej Penny, Howard to typowy synek mamusi ze zbyt dużym ego, zaś Rajesh to hindus, który w obecności kobiety nie jest w stanie wypowiedzieć nawet jednego słowa.
Co do mężczyzn, łączy ich jedno – kompletny brak umiejętności, by odnaleźć się w relacjach damsko-męskich. Jednak ta specyficzna grupa nerdów naprawdę da się lubić, a czasem potrafi rozśmieszyć do łez.

big2

Suits, czyli prawnicze  życie  w Nowym Jorku, wielkie sprawy, intrygi oraz wątki miłosne pracowników kancelarii Pearson Hardman.
Mike Ross ma fotograficzną pamięć – wystarczy, że raz na coś spojrzy i pamięta to do końca życia.
Harvey Specter, czyli przystojny, błyskotliwy i wzięty prawnik jednej z największych nowojorskich kancelarii, który zostaje starszym partnerem firmy.
Pewnego dnia losy drogi obu panów łączą się, i to w dość nietypowych okolicznościach.

Suits
Harvey zatrudnia Mike’a jako swojego asystenta i od tego momentu muszą oni skrzętnie ukrywać tajemnicę, co do faktu, iż Mike nie jest absolwentem Harvardu (a jest to warunek konieczny, by pracować w Pearson Hardman).
Oczywiście w całym serialu nie brakuje wątków miłosnych! I z niecierpliwością czekam na dalszy bieg wydarzeń pomiędzy Rossem śliczną asystentką Rachel Zane.

Suits to przede wszystkim wielki świat korporacji, eleganckich pań i prawdziwych dżentelmenów. Ale czy na pewno?

keep-calm-and-think-like-harvey-specter-7

How I Met Your Mother, czyli trwająca 9 sezonów opowieść Teda o tym jak poznał matkę swoich dzieci.
Serial, poza wspomniana opowieścią, to genialne i zabawne przygody pozostałych bohaterów: Lilly, Marshall’a,  Barney’a oraz Robin.
Głównym bohaterem jest wspomniany na początku Ted Mosby, architekt, mieszkaniec Nowego Jorku. Wynajmuje mieszkanie wraz z Lilly i Marshallem, ich ulubionym miejscem spotkań jest zaś bar znajdujący się w piwnicy budynku.

Who Wants To Be A Godparent?
To tam Ted poznaje swoja wielka miłość – Robin – dziennikarkę, która niedawno przyjechała z Kanady i rozpoczyna życie w NYC.
Barney – mężczyzna, którego  znakami rozpoznawczymi są stylowy i zawsze świetnie skrojony garnitur, bro code, high five oraz niezliczone ilości kobiet, z którymi sypia (choć dla mnie na zawsze Neil Patric Harris pozostanie w pamięci jako Doogie Howser, którego namiętnie oglądałam i podziwiałam jako mała dziewczynka!).
A, i oczywiście Lilly, przedszkolanka, której wielką miłością jest sztuka oraz Marshal, prawnik, który nie chce poddać się wpływom wielkich korporacji i zamierza pracować na rzecz ochrony środowiska – para, która poznała się na studiach, z czasem małżeństwo oraz rodzice.

HIMYM to nie tylko poszukiwanie idealnej kandydatki na żonę, ale przede wszystkim przyjaźń pomiędzy bohaterami, dzielenie się problemami, wsparcie w trudnych chwilach oraz przeżywanie najszczęśliwszych momentów. Ważne, że zawsze razem!
Choć muszę przyznać, że samo zakończenie mnie zaskoczyło a może nawet i rozczarowało. Chyba nie tego się spodziewałam po Tedzie…

135989725KS130_2012_People_

The Big Bang Theory i Siuts trwają nadal, dlatego już nie mogę się doczekać, kiedy rozpocznę oglądanie kolejnych serii przygód wyżej wymienionych bohaterów.
Seriale są dostępne on-line na stronie iitv.info
Serdecznie polecam!

Autor

Milu

Studiuję, gotuję, robię to co lubię i cieszę się życiem. Blog to sposób, by dzielić się z innymi moją pasją...

2 komentarze do “Seriale, które musisz zobaczyć!”

  1. „Big bang theory” Po prostu uwielbiam – Sheldon jest geniuszem, „Soft kitty” to przebój u mnie w domu 😉
    „Jak poznałem waszą matkę” widziałam trochę odcinków w telewizji, ale nie wciągnęło mnie na tyle, żebym chciała obejrzeć cały serial.
    Ostatniego nie znam, ale mógłby być ciekawy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *