Moje sposoby na jesienną chandrę!

Dziś kilka moich ulubionych i sprawdzonych sposobów na przetrwanie jesieni.
Możemy narzekać na niesprzyjającą aurę i brak słońca albo maksymalnie wykorzystać dłuższe wieczory, zrobić coś tylko dla siebie lub po prostu zrelaksować się po ciężkim dniu.
Zaczynamy!

Sport

Według mnie to jeden z lepszych sposobów na poprawienie nastroju, bo endorfiny potrafią zdziałać prawdziwe cuda!
Bez względu na to, czy będziemy ćwiczyć w domu, czy zmotywujemy się do wyjścia na siłownię, warto zrobić ten pierwszy krok i po prostu ruszyć się z kanapy, a jesień nie będzie taka straszna. Wystarczy chcieć!

sport1

Nauka języka obcego

Warto poznać kilka dodatkowych słówek, odświeżyć gramatykę lub rozpocząć naukę zupełnie nowego języka. Można skorzystać z kursów językowych online, czytać książki obcojęzyczne, oglądać filmy z angielskimi napisami, możliwości jest mnóstwo!

Książki

Czas na nadrobienie zaległości książkowych właśnie dla mnie nadszedł. Bez wyrzutów sumienia, z kubkiem ulubionej herbaty lub gorącego kakao siadam pod kocem i pochłaniam kolejne rozdziały książek odłożonych „na później”, które były za ciężkie by nosić je w torebce i czytać w drodze do pracy. Na pewno zaopatrzę się też w kilka nowości, w końcu mam sporo czasu.

marzec4

Gry planszowe

Genialny sposób na weekendowe spotkania ze znajomymi, wieczory we dwoje, z rodzeństwem, czy też rodzicami. Zdecydowanie wciągające zajęcie, i to na bardzo długie godziny!

Ulubiona kawa/herbata

Gorąca, aromatyczna, powoli przypominająca o nadchodzących świętach, najlepiej z cytrusami i goździkami, choć czasem lubię poekspermentować i dorzucić plasterek imbiru, garść jagód lub malin. I oczywiście w ulubionym kubku, wtedy smakuje jeszcze lepiej!

herbata4

Zdrowe odżywianie

Tej jesieni stawiam na świeżo wyciskane soki warzywno-owocowe, mój numer jeden! Dodatkowo, staram się ograniczyć cukier i słone przekąski. Nie jest łatwo, ale już widzę zmiany – poprawa kondycji skóry oraz włosów. Zdrowe odżywianie nie musi wiązać się z milionem ograniczeń i przygotowywaniem skomplikowanych posiłków. Wystarczą drobne zmiany, by poczuć różnicę. Zdecydowanie polecam!

sok1

Seriale

Choć potrafią wciągnąć na wiele godzin, to jesienią czy zimą nie mam wyrzutów sumienia, że jest to zmarnowany czas.
Teraz oglądam Orphan Black, serial który opiera swą fabułę na klonowaniu i genetycznych modyfikacjach ludzi.
Główna bohaterka przejmuje tożsamość kobiety, która popełnia samobójstwo. Jest to wstęp do naprawdę wciągającej historii, a zakończenia już nie mogę się doczekać!

A jakie są Wasze sposoby na przetrwanie jesieni?

Autor

Milu

Studiuję, gotuję, robię to co lubię i cieszę się życiem. Blog to sposób, by dzielić się z innymi moją pasją...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *