Trenuj swój umysł – sposób na kreatywne zimowe wieczory

Dziś nie o jedzeniu, a o książce po którą warto sięgnąć w wolnej chwili, czy to w podróży, w drodze do pracy, czy też wieczorem zagrzebując się w kocu z kubkiem gorącej czekolady w dłoni.

książka1

Trenuj swój umysł, czyli jak obudzić w sobie potencjał Terrego Horne’a i Simona Wotton’a to świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy nie tylko zwracają uwagę na idealnie wyrzeźbiony brzuch i smukłe łydki, ale i lubią trenować swoje szare komórki.

Książka to przede wszystkich zbiór ćwiczeń, testów i praktycznych wskazówek dotyczących tego, jak zwiększyć swój potencjał intelektualny.
Podzielona jest na trzy części:

  1. W domu
  2. W pracy
  3. W czasie wolnym

Każda z powyższych części dzieli się z kolei na mniejsze rozdziały zawierające krótki wstęp i szerszy opis zagadnienia, a pomiędzy opisami przeplatają się różnego rodzaju testy, qiuzy, krzyżówki oraz pytania, które mają pobudzić nasz mózg do wysiłku.

Za szczególnym zainteresowaniem czytałam rozdział I, gdzie autorzy wyjaśniają wpływ gorzkiej czekolady, kawy, alkoholu i innych używek na pracę mózgu.
Niby banały i wszyscy dobrze wiemy co nam szkodzi, ale przytoczone badania wskazują na przykład, że gorzka czekolada może być lepsza dla naszego organizmu niż brokuły czy kiełki. Dlaczego? Przeczytajcie sami 🙂

Poza kwestiami wpływu diety na mózg, na uwagę zasługują wszelkie zagadki i testy, które wymagają skupienia, kreatywności oraz połączenia różnych typów myślenia, by dostrzec odpowiedź.
A oto przykładowe zadanie:

To tort czekoladowy.Każdy z ośmiorga gości chce dostać taki sam kawałek. Tort możesz przekroić tylko trzy razy.

książka2

Wielbiciele liczb także znajdą coś dla siebie, bowiem liczbom i liczeniu poświęcony jest osobny rozdział.
Dowiemy się z niego między innym czy jesteśmy numerofobami i co to właściwie jest myślenie numeryczne, a pomogą nam w tym różnego rodzaju testy, jak na przykład obliczenie w pamięci powierzchni sześcianu.

Dzięki książce dowiemy się kilku ciekawostek ze świata psychologii i medycyny. Będziemy mieć okazję sprawdzić swoją kreatywność, myślenie przestrzenne czy refleksyjne.
Myślę, że książka przypadnie do gustu wszystkim czytelnikom, nie tylko tym interesującym się psychologią, bowiem napisana jest w sposób prosty, z lekkim przymrużeniem oka, a łamigłówki, które w niej znajdziemy poprawią nie tylko nasze myślenie, ale i nastrój w zimowe wieczory.

książka3

Autor

Milu

Studiuję, gotuję, robię to co lubię i cieszę się życiem. Blog to sposób, by dzielić się z innymi moją pasją...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *